Szukaj na tym blogu

niedziela, 10 lutego 2019

Kahoot! + test o krajach niemieckojęzycznych!




Hallo! Tematem dzisiejszego posta będzie aplikacja Kahoot! To bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, która jest świetną formą nauki poprzez zabawę. Możemy zarówno tworzyć quizy jak i rozwiązywać - nie tylko samemu, ale i w towarzystwie. Jeśli nigdy nie mieliście styczności z tą aplikacją - spokojnie! To bardzo prosta i przejrzysta w obsłudze strona, którą z pewnością polubicie.

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ? 
1. Wejdź na stronę https://kahoot.com/
2. W prawym górnym rogu strony znajdziesz odnośnik do tworzenia konta   SIGN UP   - kliknij na niego.
3. Na początku musimy wybrać w jakim celu używamy kahoot - jako uczeń (as student), nauczyciel (as teacher), w celach społecznych (socially) czy do pracy (work).
4. Następnie wybieramy z pomocą czego będziemy się rejestrować - mamy do wyboru konto Google, konto Microsoft bądź email. W przypadku wyboru dwóch pierwszych opcji nie musimy niczego wypełniać - dane z konta zostaną użyte automatycznie. Gdy wybierzemy rejestrację z emailem musimy już wpisać nazwę użytkownika, hasło, datę urodzenia, szkołę (bądź miejsce pracy - w zależności od tego co wybraliśmy - p. wyżej).
Informacje które są niezbędne do założenia konta podpisane są jako (required).

UWAGA! Osoby poniżej 16 roku życia nie mogą upubliczniać swoich quizów.


JAK STWORZYĆ QUIZ?
1. W prawym górnym rogu klikamy create
2. Wybieramy, co chcemy stworzyć - w tym przypadku będzie to quiz, ale możemy stworzyć też układankę (jumble) bądź ankietę (survey).
3. Wpisujemy tytuł, opis (!protip: warto zamieścić w nim hasztagi), wybieramy język, audience (czyli komu będzie quiz udostępniany), źródła. Warto zadbać też o cover image (dosłownie: okładka, ale chodzi tu o miniaturkę)
4. Przechodzimy do najciekawszej części - czyli do dodawania pytań. Możemy ustalić czas, w jakim gracze muszą udzielić poprawnej odpowiedzi. A odpowiedzi są cztery - przy poprawnej klikamy ptaszek. Przy pytaniach również możemy dodawać zdjęcia lub link do filmiku na YouTubie. Kahoot oferuje nam też opcję przyznawania punktów graczom za udzielenie poprawnej odpowiedzi.
5. Kiedy uznamy, że zgromadziliśmy wszystkie pytania, klikamy na napis  SAVE  w prawym górnym roku. Quiz można potem oczywiście zeedytować, jeśli uznamy, że musimy coś jeszcze poprawić. 

Aby zagrać w quiz, klikamy oczywiście  PLAY 

Są dwa sposoby grania - jeden na jeden bądź w większej grupie. Gdy klikniemy na daną opcję, otrzymamy kod quizu, dzięki którym zawodnicy będą mogli wziąć w nim udział, wchodząc na stronę kahoot.it.



Jeśli nasz quiz jest publiczny każdy zarejestrowany będzie mógł w niego zagrać. Dostępność quizu można łatwo zmienić:

BONUS: QUIZY NA TEMAT KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH!

    Takie quizy to nauka poprzez zabawę. Warto zaproponować nauczycielowi, aby zrealizował kilka lekcji z udziałem Kahoot :)

https://create.kahoot.it/details/kraje-dachl/56f4160f-6d70-4317-8cd6-689726403766

https://create.kahoot.it/details/test-o-krajach-dachl/eb299389-1122-4d42-b5be-f0b73624bd39

https://create.kahoot.it/details/kraje-niemieckojezyczne/b599126f-464b-4376-9a74-a315a7f2efd1

  Miłej zabawy i powodzenia!  


Marta Baczyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz